2
12
10
6
1
3
4
9
8
7

המעצבת שתיתן לנו נגיעה חגיגית לקופסת יום ההולדת שלנו, היא מיקה המקסימה שעומדת מאחורי ים החותמות ההורסות של "קסם שימושי"...

את מיקה הכרנו דרך קנייה מוצלחת של אחת החותמות המושלמות שהיא מייצרת, ופשוט לא הפסקנו לקבל מחמאות בכל מקום שנגעה בו החותמת. מאז רק חיפשנו את ההזדמנות לשלב אותה באחת הקופסאות שלנו. ועכשיו כשהכרנו קצת יותר, התאהבנו תוך שנייה. באישיות שמשלבת טבע, השראה ויצירה.

  • ספרי לנו קצת עליך 

אני מיקה, נשואה באושר גדול לגיא, מתגוררת כתושבת בקיבוץ כברי שבגליל המערבי. בגדול אני בכלל עו"ד במקצועי והכשרתי. עבדתי במשרד גדול העוסק בתחום הקניין הרוחני (פטנטים, זכויות יוצרים וכו') ולאחר כמעט עשור במקצוע, משהו אמר שאולי הגיע הזמן לעשות שינוי. חוזה שכירות הדירה בת"א בה גיא ואני גרנו עמד להסתיים והתחושה היתה שכל הסימנים מראים על שינוי כיוון. לא ידענו אז מה הוא הכיוון, ופשוט המשכנו. הגענו לגליל המערבי וכעבור תקופה, נשאבנו לתחום החינוך החברתי. אנחנו כבר כארבע שנים בגליל, שמהווה נוף קסום ומלא השראה לקסם שימושי, אוהבת את הטבע, המרחבים, הים, הכוכבים. בימים בהם הים מתאים, יוצאת לחתירה על הסאפ ובלילות חשוכים במיוחד, מוציאה את הטלסקופ שלי ומציצה במרחבי היקום, מקבלת קצת פרופורציה.

 

  • איך התחלת ליצור?

זוכרת את עצמי תמיד יוצרת, המון בהשראת אחותי הסופר יצירתית, גדלנו כבנות לאמא לא הכי יצירתית, דבר שלא מנע ממנה לחנך אותנו להיות גרסאות טובות יותר (ויותר) של עצמינו, גם ביצירה. שתיהן נשים מופלאות המהוות עמודי תווך בחיי. מצאתי את עצמי יוצרת בתחומים שונים של אמנות שימושית; קרמיקה - אבניים, תחרה בנייר (פארצ'מנט) ועוד. לפני כשלוש שנים, הכרתי את עמית ("מתוקה עמיתית") שהפליאה אותי במה שעשתה עם נייר, חותמות, דיו וכו'. זהו. מאז התאהבתי בתחום ואני רק אוהבת אותו ומתעמקת בו יותר ויותר. כיום חולמת חותמות סיליקון ועוד כל מיני מוצרים חדשים, מגשימה עם עמית ליין קארדסטוקים ולא מפסיקה לחשוב קדימה, לחלום, להעז ולהגשים.

  • איך הגעת לקסם שימושי?

קסם שימושי היה עסק קטן של אישה מיוחדת בשם לימור דוד, שאני מאמינה שרבות מכירות אותה ואת פועלה. לימור, שהיתה ידועה כ"הפיה" של קסם שימושי, נפטרה לפני כשנתיים ואלמנה, שמעיה, חיפש "שוליית קוסם" שתוכל להמשיך לרקוח איתו קסמים שימושיים. חברנו לעבוד יחד כשהוא הבעלים ואני המנהלת של העסק. לאחר תקופה, הציע לי לקנות את העסק. לאחר מחשבה וגיוס הון, הלכתי על זה ומאז אני הבעלים הגאה של קסם שימושי ובימים אלו ממש, אני פותחת לו סטודיו קסום בגליל המערבי.

  • ממה את הכי נהנית בעבודה שלך?

מאוד משמח אותי לראות יצירות עם החותמות שלנו. זה תמיד מרתק אותי לראות לאן יצירתיות יכולה לקחת את השימוש בחותמות שלנו מעבר להחתמה על נייר. כבר ראיתי עבודות בבצק סוכר, קרמיקה, סבונים, בדים, אבנים ועוד. זה מפתיע אותי בכל פעם מחדש! זה מרגש, כשאני עושה סדנה, לראות בעיניים של היוצר\ת את הרגע הזה בו יש שמחה ממשהו שיצרת, הרגע הזה בו תמיד נראה שהחיידק "נתפס". מעבר לכך, אני בעיצומה של הפקה של ליין חותמות חדש בעיצובי ואני לא יכולה לתאר לעצמי את ההרגשה כשאראה אותן לראשונה.​

  • מה או מי נותן לך השראה?

הכל. יוצרות, יוצרים, יצירות, עונות, ריחות, נופים. כל מה שנעים לי בחושים יכול לעורר בי השראה. בנוסף אני מכורה לפינטרסט. מודה. אנשים טובים, אנשים שהלב שלהם במקום הנכון ושעושה להם טוב לעשות טוב לאחרים. ברמה הכי פשוטה ובסיסית. זה ללא ספק מעורר השראה. עם כל ההשראה בעולם, יש לי וועדת ביקורת, שזו עמית חברתי וכמובן גיא בעלי, שהוא לא רק וועדת ביקורת נפלאה, אלא גם בן-אדם יצירתי, יזם, מלא רעיונות ומעוף, שחי מחוץ לקופסה ודעתו היא משמעותית, גם ביצירות וגם בעסק.

  • מה הפרויקט DIY האחרון שעשית?

הסטודיו של קסם שימושי בכברי! ללא ספק. ממקום שהיה סדנת עבודה ישנה ומוזנחת, לחלל יצירה רגוע, נעים ומלא השראה. גיא ואני שדרגנו את המקום בנגיעות שלנו. הוא מלא חוסר שלמויות שאני מאוד אוהבת ומעלות בי חיוך והוא ללא ספק אחד הפרויקטים האהובים עליי בעת האחרונה.

.

  • מעצבת / חנות / בלוג שאת אוהבת במיוחד...

יש חנות אחת, שזוכה אצלי לנקודות עוד לפני שפתחה את דלתותיה בפניי. ראשית, היא נמצאת בהולנד, אחת המדינות האהובות עליי ביותר. שנית, הכרתי אותה בירח הדבש שלנו. זו חנות קטנה ונפלאה בשם "De Posthumuswinkel" בה מגוון עצום של חותמות גומי יפהפיות ומוצרי נייר. אני זוכרת את עצמי שם, מלקטת בקפידה ו"קוטפת" לי כמה חותמות מיוחדות. שתיים מהן עם משפטים שמלווים אותי בהמון דברים שאני עושה.

האחד פשוט תזכורת לדרך חיים שהיא בחירה "Smile often, laugh out loud, be grateful everyday" והשני הוא משפט עם המון כוח בעיניי "What if fall? Oh, but my darling, what if you fly?". משתדלת תמיד לעוף.

היה נעים להכיר!

אז את באה לחגוג איתנו יום הולדת??

כנסו להכיר את החותמות ההורסות של מיקה

קסם שימושי

וכמובן שאם עוד לא שריינת לך את קופסת ינואר, זה הזמן..

להרשמה לחבילות שלנו