Micush
MicushIllustrations
MicushIllustrations
Micush
micush
micushpapergoods
MicushNotebook
Micush
Micush
Micush
Micushnotebooks
Micush

טרופי או נורדי? או אולי בכלל פריחה לאביב? מיקוש עושה הכל!

את מיקוש גילינו הרבה לפני שהקמנו את מומנטו, וידענו שהיא חייבת להיות חלק מהקופסאות שלנו! אז זה לקח קצת יותר משנתיים, רק כי לא הצלחנו להחליט על מה לוותר מכל האיורים המקסימים של מיכל. אם נשלב אותה בקופסא פרחונית, נצטרך לוותר על הבתים הנורדים שהיא מאיירת, אם נשמור אותה לקופסא נורדית, נאבד את הקולקציה הטרופית המשגעת. מה עושים?? עכשו! עכשו זה הזמן!

אם אתן במקרה לא מכירות עדיין את מיקוש והאיורים הקסומים שלה, תתכוננו, זו הולכת להיות אהבה ממבט ראשון - מבטיחות. 

 

  • ספרו לנו קצת עליכם ועל העסק

אני מיכל, בת 41, נשואה ואמא לשתיים. אני זוכרת את עצמי תמיד מציירת, זה משהו לא מוסבר שבער אצלי מגיל צעיר מאוד. לימדתי את עצמי לבד, אני זוכרת את עצמי בתור ילדה, רואה קלטות וידאו של התוכנית ״פוני קטן״ בגרסתו הישנה, יושבת על הרצפה צמודה לטלויזיה וכל פעם עוצרת את התמונה ומנסה לצייר את הדמיות. מאוחר יותר ציירתי דמויות מהדימיון. לא למדתי לאייר בצורה פורמלית אבל כן למדתי גרפיקה ממוחשבת שפתחה לי עולם שלם של ידע בתוכנות שאיפשרו לי להתפתח לאיור דיגיטלי.

כל ילדותי קיוויתי וחלמתי שציור יוכל להיות משהו שאעסוק בו גם כשאהיה גדולה.

לשמחתי הרבה החלום התגשם. 

״מיקוש״ היום הוא מותג ועסק משותף לבעלי אוריאל ולי. הכל מנוהל מהבית כשאת המוצרים ניתן למצוא בחנות האינטרנטית שלנו ובחנויות המשווקות. אנחנו מייצרים מוצרי נייר ועיצוב לבית עם האיורים שאני מאיירת. חלוקת התפקידים בינינו היא מאוד ברורה ולכל אחד יש את תחומי האחריות שלו כשאת כל ההחלטות העסקיות אנחנו עושים ביחד. 

העסק צמח מאוד בשנתיים האחרונות ומלבד הפצה של המוצרים בארץ אנחנו משווקים גם לחנויות באירופה, ארה״ב, קנדה, אוסטרליה ניו זילנד ויפן. אין אושר גדול מלקבל תמונוח מלקוחות מאושרים או מחנויות שסידרו את המוצרים שלנו על המדפים. זה מרחיב את הלב ונותן לנו דלק להמשיך.

  • איך התחלתם ליצור?

ב-2008 היינו זוג צעיר אחרי חתונה, גרנו בחיפה בדירה זמנית כיוון שאוריאל בעלי שיחק שם באותה תקופה כדורסל. אני עבדתי במתחתנים כמעצבת אתרים ונסעתי מידי יום לתל אביב. עשיתי את הנסיעות הללו מידי יום באוטובוסים וברכבת וזו היתה תקופה לא קלה. בשלב מסוים הנסיעות שברו אותי ואוריאל העלה את ההצעה שאהיה עצמאית וכך אוכל להתפרנס בלי להיות תלויה במקום או לוחות זמנים לא ריאלים. החלטנו שאחרי החתונה זה זמן מצוין לקחת את הצעד הזה ולנסות. את הצעדים הראשונים כעצמאית עשיתי בכלל בתחום הגרפיקה, העיצוב והמיתוג. שנה לאחר מכן נולדה בתנו הבכורה והחוזה של אוריאל בחיפה נגמר. היינו אמורים לעזוב את חיפה ולמצוא דירה אחרת ובמקרה בזמן ההכנות למעבר מצאנו קלסר עבודות שלי עם כרטיסי ברכה שציירתי ידנית אחרי הצבא בנסיון לעניין חברות בתחום כמו פלפוט ודורנת ועוד. היתה לי הרבה תעוזה, נאיביות ואומץ אז ולא פחדתי לנסות את מזלי גם בלי ידע ונסיון. אני זוכרת שכל החברות פה אחד שאלו אם אני יודעת לעבוד עם תוכנות גרפיות (אז עוד לא למדתי ולא היה לי לוח גרפי) לימים יאמר שבזכותם הלכתי ללמוד גרפיקה. מפה לשם אחרי הלימודים התגלגלתי לתחום עיצוב אתרים אבל את הקלסר שמרתי למזכרת. אוריאל ראה את הפוטנציאל הגלום בכרטיסים האלה והציע שננסה לייצר ולהדפיס איורים שלי על קנווס וכך היה.

בהתחלה השתתפנו במכירות קטנות מקומיות אבל השינוי המהותי היה לאחר שהשתתפנו ביריד הראשון הגדול שלנו אצל נתנאלה. אני זוכרת שלא היה לנו כלום מלבד כמה קנווסים מודפסים והגענו לפגישה עם מחברת אחת שייצרנו במיוחד עבור אותה פגישה. נתנאלה ראתה את המחברת ובאותו רגע אמרה לנו אתם בפנים תתחילו להתכונן. החלטנו לבוא מוכנים ולייצר קולקציה גדולה ומגוונת שתפנה לקהל רחב ככל האפשר. ייצרנו הכל מאפס והשקענו המון בייצור הזה. זה היה הצעד העסקי הראשון של ״מיקוש״ ונקודת המפנה שבאמת דרשה להעיז ולקחת סיכון כי לא היתה לנו שום הערכה לקראת מה אנחנו הולכים. אפשר לומר שלא היינו מוכנים לכמות הפרגון והאהבה שקיבלנו מהקהל באותם ימים של היריד, זה היה שונה מכל מה שהכרנו לפני כן ואז באמת הבנו מה הפוטנציאל שגלום בהמשכיות בכיוון הזה של הייצור עבור ״מיקוש״. אוריאל היה לצידי תמיד מהרגע הראשון, עזר ותמך אבל אחרי אותו יריד העסק הפך להיות משותף לשנינו לכל דבר ועיניין.

 

  • ממה אתם הכי נהנים בעבודה שלכם?

מהחופש להחליט ולבחור, מהנוחות והגמישות בסדר היום, מהיכולת לעסוק במה שאני הכי אוהבת, להתפתח ולצמוח בפן האישי והמקצועי, מהפידבק המיידי שאני מקבלת כשמוצר או איור שלי נמכר, אין תיווך אמצע, את יודעת בזמן אמת אם אוהבים את מה שאת עושה, והיום בעידן הרשתות זה הרבה יותר נגיש ושקוף, ובעיקר מלראות בסופו של יום איורים שלי שהפכו למוצרים ממשיים הנמכרים בחנויות בארץ ובחו״ל.

  • מה או מי נותן לכם השראה?

אני שואבת השראה לאיורים מסגנון חיים, ארכיטקטורה, אופנה, עיצוב, פאטרנים ומשטחי צבע, מאהבה לטבע ולצומח ומן היום יום. כמשפחה אנחנו נוסעים ומטיילים הרבה וכמעט כל יציאה כזו היא הבטחה להשראה והדמיון מתחיל לעבוד.

כשהבנות היו קטנות, ואני הייתי בתחילת הדרך את רוב ההשראה שאבתי מעולמן, והקו היה מאוד מחובר לילדותיות שלהן עם זכרונות ילדות שלי. ככל שהזמן חלף ההשראה הגיעה גם מעולמי הבוגר וממקומות שמשכו אותי לחקור אותם ולהתפתח כיוצרת.

  • מעצבת / חנות / בלוג שאת אוהבת במיוחד...

אני מאוד אוהבת את הבלוג של ANNA.COR , צלמת מוכשרת מאוד מברלין שמעבירה מאוד יפה בצילומים שלה סיפור שלם, פשטות וסגנון חיים איטי ומנימליסטי. אני אוהבת את הצבעוניות החמימה שהיא בוחרת בה, את הדיוק והעדינות והתחושות שהתמונות שלה מעוררות בי. הצילומים שלה נותנים לי המון השראה.

היה נעים להכיר, נתראה בתוך קופסת הג'ונגל הטרופי!

איזה כיף היה להכיר את האדם שמאחורי האיורים

עכשו תורכן להכיר את האיורים המקסימים של מיקוש

Micush

כדי לשריין את קופסת הג'ונגל הטרופי, בו יככב איור של מיכל

  תגללי רק עוד קצת למטה ↓

להרשמה לחבילות שלנו